Olimpijski plivački heroj Adam Peaty pokazuje impresivne sklekove Supermana koji su mu pomogli da osvoji zlato u Riju 2016

Ostali Sportovi

Vaš Horoskop Za Sutra

Britanski plivački heroj na Olimpijskim igrama Adam Peaty pokazao je svoju nevjerojatnu moć pritiskanja u ovoj sjajnoj objavi na Instagramu.

mel b geri halliwell

21-godišnjak iz Uttoxetera osvojio je prvu britansku medalju na Olimpijskim igrama u Riju, čime je okončano 28-godišnje čekanje na plivačko zlato za Veliku Britaniju.

U videu koji je snimljen dok je trenirao uoči Igara u Riju pokazao je eksplozivnu moć u naručju.

Snimljen sa zastavom Unije u pozadini, Peaty se usporeno odgurne od tla prije nego što pljeska u zraku.

Peaty uzlijeće tijekom pritiska snage

Sprema se pljeskati u zraku

Pokazuje svoje vještine stiskanja

Adam Peaty slavi nakon što je oborio svjetski rekord i osvojio zlato u finalu na 100 metara prsno za muškarce

Peaty je bio daleko od klase terena (Slika: AFP/Getty)

Tek otkad je Adrian Moorhouse 1988. godine jedan Britanac osvojio olimpijski naslov u plivanju, a Peaty je pobijedio u istoj utrci na 100 metara prsno u svjetskom rekordu od 57,13 sekundi i za više od 1,5 sekundi.

No Peaty, koji ima dvostruku olimpijsku prvakinju i četverostruku osvajačicu medalja Rebeccu Adlington kao mentoricu i svog trenera City of Derbyja Mel Marshalla koji će ga voditi, neće počivati ​​na lovorikama.

Već se veselio poboljšanju performansi bez premca kada se vrati na trening u školi Repton i sveučilištu Loughborough nakon zaslužene pauze.

Peaty, koja se u petak natječe u štafeti 4x100 m mješovito, rekla je: 'Da, spreman sam. Imam jednog od najboljih mentora na svijetu u Melu. Ona je bila tamo i učinila je sve.

»I dosta razgovaram s Becky. Ona je bila tamo i učinila je sve.

'Ali ja se neću pomiriti s ovim. Gurat ću naprijed.

Peaty je srušio vlastiti svjetski rekord (Slika: AFP/Getty)

'Siguran sam da to svaki osvajač zlatne medalje govori, ali ja i Mel djelujemo drugačije, uvijek težeći izvrsnosti i samopoboljšanju.

rachael roberts tony bellew

'Bit će dobro vratiti se u Repton, vratiti se u Loughborough i pokupiti područja koja možemo poboljšati.

'No, za sada uživajte, završite ovaj relej i nadamo se da ćete dobiti još jednu dobru izvedbu za Team GB.'

Peaty se sada planira iseliti iz obiteljske kuće koju dijeli s mamom Caroline i tatom Markom, koji su bili u Riju kako bi ga gledali zajedno sa svojom djevojkom Annom Zair, 19-godišnjom studenticom psihologije na sveučilištu Loughborough.

'Jedini razlog zašto se nisam odselio bio je zbog pobjedničke formule', rekao je Peaty, koji nije vidio razlog za preokret u nadogradnji Rija.

'Ne mogu se prestati štipkati', napisala je Zair na Twitteru u ponedjeljak ujutro nakon što se probudila shvativši da joj je dečko olimpijski prvak.

Mora da je u nevjerici i Peatyina 74-godišnja baka Mavis Williams.

najbolja igra za ps4 2016

Bio je šokiran kad je obavijestio da su njezini sljedbenici na Twitteru u nekoliko sati prerasli iz desetaka u tisuće, postavši jasan pobjednik u prijateljskoj borbi sljedbenika sa svojom mamom.

I Peaty se raduje ponovnom susretu sa svojom dadiljom.

'Moja nan mi znači svijet. Nadam se da je ponosna ', dodao je.

'Ona je sjajna dadilja. Uvijek je vjerovala i u mene. Smiješno mi je što se za to natječu, ali to smo mi obitelj.

21-godišnjak je dominirao od početka do kraja (Slika: AFP/Getty)

'Jedva čekam da se sada vratim kući k dadilji i da je snažno zagrlim.

'(Ali) još uvijek imamo posao za obaviti i nastavit ćemo s mješovitom štafetom.'

Britaniju su oštro kritizirali zbog osvajanja samo tri medalje u bazenu u Londonu 2012., od kojih nijedna nije zlatna.

No, dvije su osvojene druge večeri finala plivanja ovdje, a prednjači Peaty, a Jazz Carlin dodaje srebro na 400 metara slobodno.

Britanski tim ima priliku za medalju u mješovitoj štafeti, koja ima dvije duljine svakog udarca, posebno s Peatyjem.

To je jedna od brojnih daljnjih prilika za medalju u bazenu, ali nijedna nije tako prikovana kao Peaty.

pet momaka britanski izbornik

Iznenadio je čak i sebe svojim blistavim posljednjim vremenom zbog čega se zapitao 'Gdje su svi?'

Peaty je bio definitivno favorit koji je na Igre ušao kao svjetski prvak i jedini čovjek u povijesti koji je plivao ispod 58 sekundi.

Peatyjevo zlato prva je medalja za tim GB Igara (Slika: AFP/Getty)

On je u subotu u svojoj vrućini poboljšao vlastiti svjetski rekord, postigavši ​​57,55 i bio je 0,07 sporiji u svom polufinalu jer se najbrže plasirao.

I još je brže krenuo u pobjedu do vrhunske pobjede.

duhovno značenje 66

Prvih 50 metara završio je 26,61, 0,08 po svjetskom rekordnom tempu, a olujna druga duljina vidjela ga je kako je povećao svoju prednost i pobijedio u vremenu čak i brže nego što je zamislio.

Cameron van der Burgh iz Južne Afrike, prvak Londona 2012., bio je drugi u 58,69, a Cody Miller iz Sjedinjenih Država treći u 58,87.

Peaty je rekao: 'Htio sam se dobro snaći da padnem ispod 57,9 na vrućini, ali to me apsolutno razbjesnilo.

'Kroz polufinale sam zadržao hladnu glavu, a zatim sam opet nastavio.

'(Ali) dosljednost mi znači puno više od tih pojedinačnih vremena.'

Adam Peaty natječe se za rušenje svjetskog rekorda i osvajanje zlata u finalu na 100 metara prsno za muškarce

Peaty je vodio od početka (Slika: AFP/Getty)

Peaty je osvojio zlato u novom rekordnom vremenu (Slika: AFP/Getty)